Парично обезщетение за безработица в минимален размер

доц. д-р Андрей Александров
на 02 Апр 2025

Въпрос:
Имам един въпрос, свързан с "излизане на борсата". Знам, че при взаимно съгласие не е възможно получаване на обезщетение, по-голямо от миниума, но по-скоро искам да разбера дали разбирането ми за другата опция е правилно. Вярно ли е, че при излизане на борсата сега, ако лицето е безработно например 2 месеца и после постъпи на работа, в следващите 3 години няма право да взема обезщетение по общия ред, т.е. - ако е пак в сходно положение - в следващите 36 месеца ще получи само минималната дневна ставка и то за период от 4 месеца?
Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Парично обезщетение за безработица в минимален размер
Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук за да се регистрирате в portaltrznormativi.bg.
Влизане в акаунта
Защо да се регистрирам?
- експерти на Ваше разоложение 24/7/365
- база данни с новини, отговори, анализи
- на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство
БЕЗПЛАТНО приложение portaltrznormativi.bg

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalTRZnormativi.bg и получете специален PDF "ТРЗ практика – готови решения за отпуски, трудови и граждански правоотношения "!
Подобни статии от категория Безработица
10Апр2025
Парично обезщетение за безработица се дължи дори и когато работодателят не е внасял дължимите осигуровки
от доц. д-р Андрей Александров
на 10 Апр 2025
07Апр2025
Може ли да се получава парично обезщетение за безработица, ако безработният е вписан като управител на търговско дружество
от доц. д-р Андрей Александров
на 07 Апр 2025
07Март2025
Обезщетение за безработица за лице, при което са минали повече от 3 години от предходно упражняване на правото на обезщетение
от Аспасия Петкова
на 07 Март 2025
24Февр2025
Осигурителен стаж за СОЛ, който ползва платен отпуск за отглеждане на дете
от проф. д-р Любка Ценова
на 24 Февр 2025
24Юли2024
При какви условия служител ще има право на 1 година обезщетение за безработица
от Аспасия Петкова
на 24 Юли 2024
29Май2024
Обезщетение за безработица за лице, работило във Великобритания
от Аспасия Петкова
на 29 Май 2024